2 kwietnia wypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to doskonała okazja do szerzenia wiedzy oraz promowania postaw związanych z empatią, tolerancją, akceptacją i wrażliwością na drugiego człowieka.
W naszej szkole cały kwiecień jest miesiącem, w którym podejmujemy tematykę akceptacji, współpracy i poszanowania indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Opierając się na tych kluczowych wartościach, nie tylko szerzymy wiedzę na temat autyzmu, ale przede wszystkim pokazujemy, że choć różnimy się od siebie, to wspólnie budujemy różnorodną społeczność naszej szkoły. W związku z tym w klasach wspólnie zbudowaliśmy „łańcuch dobrych myśli i słów”, kolorowaliśmy puzzle z hasłami i tworzyliśmy niebieskie motyle. Zrobiliśmy to na znak solidarności, ale przede wszystkim po to, by wspierać ideę budowania przyjaznego dla wszystkich świata, w którym: „Wszyscy do siebie pasujemy!”. W kwietniu planujemy szereg działań edukacyjnych skierowanych nie tylko do uczniów. Ich celem będzie tworzenie wspólnej przestrzeni do rozmowy i akceptacji oraz budowanie świata, w którym wszyscy do siebie pasujemy i razem możemy więcej!
